Program Mindfulness dla Młodzieży to 6 spotkań dopasowanych w czasie do uczestników, podczas których poświęcimy uwagę na:

  • oddech
  • ciało
  • zmysły
  • emocje
  • myśli
  • praktykę

Nauczymy się jak redukować napięcie i stres, rozwijać koncentrację i uwagę, stworzymy przydatne nawyki dla umysłu i ciała. Poświęcimy trochę czasu wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim skupimy się na ćwiczeniach, obserwacji. Będziemy praktykować.

Projekt Mindfulness dla Młodzieży rozkwitał kilka lat w moim sercu. Zaczęło się od studiów podyplomowych na SWPS „Psychologia Dziecięca i Młodzieżowa”, poprzez kurs MBSR (Program Redukcji Stresu w Oparciu o Uważność) i kurs nauczycielski Akademii Mindfulness dla Młodzieży zakończony licencją nr 3/2/2021 oraz oczywiście własną praktykę, często w grupie Wyspa Spokoju Zuzy Ziomeckiej.

Nauka języka angielskiego nadal jest w moim sercu (niebawem 20 lat!), ale teraz obok nauki uważności. Przyszedł czas aby się dzielić, co zresztą już się działo na zajęciach językowych (mindful jars, mindful drawing, thankful tree, origami, 5 senses …).
Niektóre kraje europejskie, w tym Wielka Brytania wprowadzają zajęcia uważności do szkół dla dzieci i młodzieży, na przykład .b www.mindfulnessinschools.org.

Focus Mindfulness dla młodzieży - ulotka

Na koniec wielkie podziękowania dla Jaśka, mojego ucznia, który bardzo mnie zmotywował aby iść z tym programem do młodych ludzi. Dzięki i zapraszam do kontaktu osobistego, dopowiem, wyjaśnię w razie potrzeby.

Author: Focus